Karty: Ověřování Vašich transakcí přes 3D Secure

Od 14. září 2019 musí podle nové legislativy EU – Směrnice pro platební služby (PSD2) – projít všechny online platby provedené uvnitř Evropské unie (to platí také pro Island, Lichtenštejnsko a Norsko) krokem ověření navíc.

Ať už budete nakupovat přes svůj počítač, z mobilního telefonu nebo jiného digitálního zařízení, budete muset projít další bezpečnostní kontrolou sloužící k ověření vaší totožnosti. To pomůže vaší bance či vydavateli karty zjistit, že vklad provádíte skutečně vy, a tím vás ochrání před podvodem.

Konkrétně u nákupů prostřednictvím karet a provádění vkladů kartou budete muset před samotným schválením ověřit svou transakci.

Ačkoliv obvykle býváte přesměrováni na webové stránky vydavatele karty k ověření vaší transakce, nyní bude použitý systém záviset na vaší bankovní/finanční instituci. Možná budete muset zadat jednorázový kód, který obdržíte v SMS či e-mailem, či potvrdit transakci přes svou mobilní aplikaci nebo dokonce pomocí vašich biometrických údajů (otisk prstu nebo rozpoznání obličeje).

Pokud obvykle nakupujete online pomocí karty Visa nebo Mastercard, asi jste se již setkali s ověřovacími systémy 3D Secure, jako jsou „Visa Secure“ nebo „Mastercard ID check“.

Pokud si nejste jistí konkrétní metodou ověření vašeho vydavatele karty, spojte se s ním přes telefonní číslo uvedené na zadní straně vaší karty.

Zpětná vazba

Odpověděl tento článek na vaši otázku?

Související články v nápovědě