Bezpečnost hesla

Zabezpečení online hesla

BetStars využívá k ochraně integrity vašeho účtu ty nejodolnější a nejbezpečnější systémy.

Nicméně váš účet je chráněn jen tak, jako jeho nejslabší místo, kterým je pro většinu lidí jejich heslo. Tato informace neplatí pouze pro účet BetStars, ale také pro další online služby chráněné heslem, které možná používáte.

Ochrana hesla je vaší zodpovědností a pomůže k řízení vaší  online bezpečnosti. Na to vždy klademe důraz. Zacházejte se svým účtem BetStars jako s bankovním účtem - jedná se o vaše peníze a my vám chceme pomoci ochránit vaše prostředky.

Existují tři hlavní způsoby, jak může dojít k prozrazení vašeho hesla:

 1. Někdo může získat vaše heslo, pokud mu ho sdělíte.

  Nejlepší způsob, jak tomu zabránit, je nikdy nikomu nesdělovat své heslo na BetStars.  Nikoho - rodinu, přátele ani kohokoliv jiného - nenechávejte používat váš účet.
 2. Někdo může uhodnout vaše heslo, pokud obsahuje slovo nebo frázi, která jde snadno uhádnout.

  Nepoužívejte jednoduchá hesla typu ‘heslo’, ‘qwerty’ nebo své Uživatelské ID či jméno.  Pokud se vám podaří něco významného, například vyhrajete určitý turnaj, nepoužívejte jeho název jako heslo.
 3. Někdo může ‘vylákat’ (phish) vaše heslo tím, že vytvoří podvodnou webovou stránku nebo do vašeho PC nainstaluje podvodný software.

  Jediné místo, kdy byste měli uvádět vaše heslo, je během přihlašování do klienta BetStars.  BetStars vás nikdy nepožádá o zaslání vašeho hesla a současně byste ho vy nikdy neměli nikomu posílat. Žádné legitimní webové stránky (přístupné přes váš webový prohlížeč) po vás nesmí požadovat vaše heslo k BetStars.
  Ujistěte se také, že máte aktualizovaný operační systém ve vašem počítači a že používáte vysoce kvalitní software pro zabezpečení internetu, včetně antivirů, firewallů apod.

Jak dodržovat bezpečnost hesla

Zde naleznete několik dobrých tipů, jak se vyhnout potížím s heslem:

 1. Nikdy si nezapisujte heslo nikam, kde ho může někdo najít.
 2. Pravidelně měňte své heslo.
 3. Pokud může někdo jiný použít váš počítač, neponechávejte svůj účet přihlášený.
 4. Nepoužívejte funkci ‘Zapamatovat heslo’, pokud mají k vašemu počítači přístup i další uživatelé. To je obzvlášť důležité v kancelářích a na vysokoškolských kolejích.
 5. Nenechte se napálit podvodníky, kteří se chtějí dostat k vašemu účtu. Pokud zní nabídka příliš dobře na to, aby byla pravdivá, pravděpodobně pravdivá nebude.

Tipy na silné heslo

Braňte se zákeřným hackerům. Nejlepší hesla jsou ta, na která hackeři nemohou přijít. Zde naleznete několik dobrých tipů, jak vytvořit silné heslo:

 1. Nevybírejte si nápadně jednoduchá hesla, která lze snadno uhodnout. Nepoužívejte své jméno, datum narození a další jednoduché fráze.
 2. Prodlužte ho. Čím je heslo delší, tím je bezpečnější. Síla hesla roste úměrně s jeho délkou. Vaše heslo musí mít minimálně 8 znaků, přičemž daleko lepší je 14 a více znaků.
 3. Na BetStars máte možnost vytvořit si heslo s až dvaceti znaky - to je dost na vytvoření fráze z více slov ('věta jako heslo'). Heslo ve formě věty si často zapamatujete snadněji a je také delší a hůře se hádá.
 4. Kombinujte písmena, číslice a symboly. Čím více různých znaků obsahuje vaše heslo, tím těžší je ho uhodnout.  Heslo složené z 15 náhodných písmen a čísel je asi 33.000 krát silnější než heslo s 8 znaky z celé klávesnice. Nemůžete-li vytvořit heslo obsahující symboly, musíte ho učinit dostatečně dlouhým, abyste získali požadovaný stupeň zabezpečení. Ideální heslo kombinuje obojí - délku i různé typy symbolů.
 5. Použijte celou klávesnici, ne jen běžné znaky. Symboly napsané po stisknutí a podržení 'Shiftu' a psaní číslic jsou v heslech velmi časté. Vaše heslo se stane mnohem silnějším, pokud použijete symboly z celé klávesnice, včetně interpunkčních značek i na klávesách mimo horní řadu.
 6. Používejte slova a fráze, která si snadno zapamatujete, ale ostatní je těžko uhodnou. Nejlepším způsobem k zapamatování vašeho hesla a hesla ve formě věty je sepsání. Navzdory všeobecnému přesvědčení není špatné mít svá hesla sepsaná, ale je potřeba je adekvátně chránit, aby si uchovala jejich bezpečí a účinnost.
 7. Celkově jsou hesla napsaná na kusu papíru o dost hůř zjistitelná přes internet než hesla uložená v počítači ve správci hesel, ve formulářích webových stránek nebo jiném softwaru pro uchování dat, jako je správce hesel.

Vytvořte si silné, snadno zapamatovatelné heslo v 6 krocích

Posaďte se a věnujte pár minut vytvoření silného hesla.  Toto heslo budete používat pokaždé, když se budete přihlašovat do BetStars, takže je na vás, abyste vybrali dobře.
Postupujte podle těchto kroků a vytvoříte si silné heslo (díky Microsoftu):

 1. Vymyslete si větu, kterou si dokážete zapamatovat. Ta se stane základem vašeho silného hesla nebo fráze. Zvolte snadno zapamatovatelnou větu, např. "Mému synovi Davidovi jsou tři roky."
 2. Pokud věta obsahuje 20 nebo méně znaků, můžete použít jako heslo celou frázi (s mezerami mezi písmeny).
 3. Pokud je příliš dlouhá, změňte ji na heslo. Vezměte první písmena každého slova věty a vytvořte z nich nové, nesmyslné slovo. Kdybychom se drželi příkladu výše, dostanete: "msdjtr".
 4. Heslo ještě zkomplikujte přidáním velkých, malých písmen a číslic. Je také dobré některá písmena přesunout nebo napsat s chybou. Ve větě uvedené výše například udělejte úmyslnou chybu v pravopise Davidova jména nebo nahraďte slovo 'tři' číslicí 3. Existuje spousta možností, jak nahradit znaky, a čím delší věta, tím může být vaše heslo komplexnější. Vaše věta může vypadat následovně "Mééému SyNoVi dAvidoVIIIi jsou 3 Oky." Pokud si přejete kratší heslo, může znít jako toto "MsDj3rok".
 5. Nakonec nahraďte některá písmena speciálními znaky. Můžete použít symboly, které vypadají jako písmena, kombinujte slova (bez mezer) a zkuste další způsoby, jak zajistit své heslo. Na základě těchto tipů jsme vytvořili frázi "Mééému $yNoVi dAvidoVIIIi j$ou 3 Oky" nebo heslo (použití prvních písmen každého slova) "M$Dj3rok".
 6. Otestujte sílu svého hesla naší kontrolou hesla BetStars. Kontrola hesla je nová funkce našeho softwaru, která pomáhá zjišťovat sílu hesla během toho, co ho zadáváte.

Čemu se vyhnout

Je důležité, vyhnout se heslům, na která mohou hackeři snadno přijít. Několik tipů, jak se vyhnout snadno zjistitelným heslům:

 1. Neopakujte stále stejná písmena a zapomeňte na klasická pořadí. Příklady jako ‘12345678’, ‘222222’, ‘abcdefg’ nebo přilehlá písmena na klávesnici nezvyšují bezpečnost hesel.
 2. Nepoužívejte pouze ty znaky, které vypadají jako čísla a symboly. Lidé, kteří se pokouší ukrást vaše heslo, jsou dost chytří na to, aby se nenechali zmást náhražkami, jako když nahradíte 'i'za '1' nebo 'a' za '@' jako ‘P0k3rst@r5’ za ‘P@ssw0rd’. Na druhou stranu může být použití těchto znaků užitečné v kombinaci s dalšími ztěžujícími prvky, jako např. dlouhými hesly nebo vědomými chybami v pravopise, které znesnadní zjištění vašeho hesla.
 3. Nepoužívejte vaše uživatelské ID, část svého jména, narozeniny apod. Pokud používáte některou ze sociálních sítí nebo profilů (např. Facebook nebo MySpace), nepoužívejte jako součást svého hesla jakoukoliv informaci uvedenou tam.
 4. Nepoužívejte žádná slova z jakéhokoliv jazyka. Jedna z běžných metod užívaných piráty je rozpoznávání hesel díky tomu, že jsou založena na slovech.
 5. Nikde jinde nepoužívejte stejné heslo jako na BetStars.  Pokud užíváte stejné heslo na BetStars a např. na nějakém pokerovém fóru, pak riskujete, že pokud někdo hackne toto fórum a získá z něj hesla, může být váš účet BetStars jeho dalším cílem. 

Zodpovědné hraní

Responsible Gaming

Zavázali jsme se podporovat zodpovědné hraní a současně chceme hráčům poskytnout zábavnou a pozitivní herní zkušenost.